İBAN DOĞRULAMA VE SORGULAMA
Bir İban Adresinin Geçerli Bir İban Adresi Olup Olmadığını Kontrol Etmek İçin, İban Adresini İlgili Alana Yazıp Kontrol Et Butonuna Basarak İban Adresinin Doğruluğunu Bu Hesaplama Aracını Kulanarak Kontrol Edebilirsiniz.
IBAN
:

      Günümüzde bankalar arasında para transferlerinde iban numarasının girilmesi yasal bir zorunluluktur. İşlemlerin hem güvenli hem de hızlı bir şekilde gerçekleşmesi adına gerek yurt içi gerekse de yurt dışında geçerli olan iban numaraları, uzun olmaları nedeniyle zaman zaman kullanıcıların dikkatini dağıtabilmektedir. Bu nedenle kullanılacak olan numaraların i-ban doğrulama işleminden geçirilmesi önemlidir. İban doğrulama ve sorgulama yaparak işlem yapacağınız numaranın geçerli bir numara olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

      İ-ban sorgulama ile geçerliliğini kontrol edeceğiniz numaraya yapacağınız para gönderme işlemlerinin hatasız ve zamanında yapılmasını sağlayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden İban doğrulama ve sorgulama işlemini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. İban sorgulama işlemini yapmak istediğiniz numarayı, istenen kutucuğa girerek hesapla butonuna basarak sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. İşlem sonucunda değerlendirilecek olan iban numarasının doğru ve geçerli bir numara olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Para havalesinde ya da EFT işlemlerinde iban numarasının doğru girilmesi, transfer yapacak olan bankalar arasındaki işlemlerin hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. İban numarasının çıkış ve kullanılış amacı olan güvenli ve hızlı para transferi işlemlerinin bu doğrultuda gerçekleşebilmesi adına numaranın doğru bir şekilde yazılması son derece önemlidir.

      İban doğrulama işlemini gerçekleştirecek olan kişiler, İban doğrulama ve sorgulama hesaplaması ile bu doğrulamayı sitemiz üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmektedir. İlk iki harfinin hesabın bulunduğu ülkeyi temsil ettiği iban numarası, toplamda 24 haneden oluşan bir sayıdır. Bu numaranın bu denli uzun olması numara girişlerinde hata yapılması ihtimalini de ortaya çıkarmaktadır. Para transferi işlemlerinde hata yapılmaması ve sorun çıkmaması adına iban numarasının doğru bir şekilde yazılması gerekmektedir. Transfer işleminde kullanılacak olan iban numarasının doğru olup olmadığı ya da geçerli bir numara olup olmadığını anlayabilmek için numara sorgulama işleminin yapılması gereklidir. Sitemiz üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz bu işlem ile iban numarası ile yapacağınız işlemlerin geçerli olup olmayacağını öğrenebilirsiniz.

      İban numaraları uluslararası geçerliliği olan banka hesap numaralarıdır. İster ülkemizdeki ister yurt dışındaki iban numaralarını İban doğrulama ve sorgulama menümüz altından kontrol edebilirsiniz. Numaranın geçerli bir numara olmaması durumunda o numara ile işlem yapılmaması gereklidir. Aksi takdirde transfer işlemlerinde gecikmeler yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak adına işlem yapacağınız iban numarasını, işleme başlamadan önce kontrol etmeniz ve doğrulamanızdır. Yapılacak olan sorgulama sonrasında sizlere, o numaranın geçerli ve doğru bir iban numarası olup olmadığı gösterilecektir. Böylelikle iban numarası ile yapacağınız EFT ya da havale gibi işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapmanız mümkün olmaktadır. Yapılacak olan iban numarası sorgulama işlemi sonucunda sizlere kişisel bilgiler verilmemekte, yalnızca o numaranın geçerli ve doğru bir numara olup olmadığına dair bilgiler sitemiz tarafından verilmektedir.

Yeni Nesil Hesaplama Platformu HesaplaX'dan Elde Edeceğiniz Bilgilerin Tamamı Bilgilendirme Amaçlıdır.

İBAN DOĞRULAMA VE SORGULAMA YORUMLARI
BENZER HESAPLAMA ARAÇLARI