KREDI DOSYA MASRAFI HESAPLA
Kredi Dosya Masrafı Hesaplama Aracını Kullanarak Kullanacağınız Kredi İçin Sizden Talep Edilebilecek Maximum Kredi Dosya Masrafını Öğrenebilirsiniz.
KREDİ TUTARI
:

      Burada hesaplanan dosya masrafı tutarı, kredi veren kuruluş tarafından kredi kullanan müşteriden istenebilecek en yüksek dosya masrafı tutarını belirtmektedir. Kredi veren kuruluşlar ek olarak Sigorta, İpotek ve ekpertiz ücreti talep edebilir. Bu ücretler dosya masrafına dahil değildir.

      Kredi çekimlerinde kredi çektiğimiz bankaların birbirinden farklı dosya masrafı uygulamaları bulunmaktadır. Kredi çekenler açısından maddi bir külfet olan bu uygulamada, çekilebilecek tutarlar birbirinden farklılık gösterse de, çekilecek olan tutara göre alınabilecek en yüksek kredi dosya masrafı bellidir. Kredi dosya masrafı hesaplama işlemi için yapmanız gereken tek şey çekmeyi düşündüğünüz kredi miktarını yazmaktır. Çekmek istediğiniz kredi tutarına göre sizden istenebilecek en yüksek dosya masrafı kolaylıkla hesaplanabilmektedir. Kredi dosya masrafı hesaplama için kredi tutarının yazılması yeterli olmaktadır. Kredi dosya masrafı hesaplama işlemini yapan kişiler için, hesaplanan tutarın sizden istenebilecek en yüksek dosya masrafı olduğunu unutmamak gereklidir. Bunun yanında bazı kredi kuruluşları sigorta, ipotek ve ekspertiz ücreti gibi ek masrafları da kredi çekecek olan kişilerden isteyebilmektedir.

      Kredi dosya masrafı ne kadar diye merak eden kişiler için, çekeceğiniz kredi tutarına göre sizden istenebilecek maksimum dosya masrafı tutarını sitemizden öğrenebilirsiniz. Kredi dosya masrafı hesaplama işlemi oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Çıkacak olan sonuca göre kredi çekme limitlerinizi tekrar gözden geçirebilir ve yeniden değerlendirebilirsiniz. Kredi dosya masrafları finansal tüketiciden alınacak ücretler yönetmeliğinde belirlenmiş olup bu yönetmelik dışında masraflar tüketicilere çıkarılamamaktadır. Sitemiz üzerinden yapılan kredi dosya masrafı hesaplama işlemi sonucunda sizden daha fazla dosya masrafı alındığı sonucuna ulaşırsanız, tüketici mahkemesi hakem heyetine başvurarak fazla ödediğiniz kısmı almanız da mümkün olmaktadır.

      Hesaplama sonucunda ortaya çıkan en yüksek dosya masrafı bedeline sigorta, ipotek ve ekspertiz gibi ücretler dahil değildir. Bu ücretler kredi veren kurumlar arasında farklılık gösterebilmektedir. Bu ücretler kurumlar arasında farklılık gösterdiği kadar çekilecek olan kredinin türüne ve tutarına göre de değişmektedir. İhtiyaç kredisi, ev kredisi ya da taşıt kredisi çekimlerinde tutarların farklı olması bu masrafların da farklı miktarlarda olmasına neden olmaktadır. Kredi dosya masrafı hesaplaması yaparken, sizlere çıkartılabilecek diğer masrafları da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

      Kredi dosya masrafı hesaplamasının kanunlar çerçevesinde üst limitinin belirlenmiş olması, kredi çekecek olan kişiler açısından kredi çekiminden önceki belirsizliği ortadan kaldırmaktadır. Kanunlar çerçevesinde belirlenen bu oran, çekilmek istenen kredi tutarının en fazla binde ’5i kadardır. Çekmek istediğiniz kredi tutarının en fazla binde 5’i kadar dosya masrafı sizden talep edilebilmektedir. Bu hesaplamayı yapabilmek adına sitemiz üzerinden kredi dosya masrafı hesaplama seçeneğini kullanabilirsiniz. Çekmek istediğiniz tutara göre hesaplama otomatik olarak yapılmakta ve hızlı bir şekilde bilgilendirme verilmektedir. Kredi kullanan kişiler açısından ekstra bir masraf olarak görülen dosya masrafı ödemelerinin üst limitleri belirlenmişken, alt limitleri de kurumdan kuruma farklılık göstermektedir. Sitemizde hesaplamanız sonrasında size sunulan değerler, sizden istenebilecek dosya masrafının en üst limitini sizlere sunmaktadır. Bu tutarı geçen miktarlarda dosya masrafı sizden talep edilemez.

Yeni Nesil Hesaplama Platformu HesaplaX'dan Elde Edeceğiniz Bilgilerin Tamamı Bilgilendirme Amaçlıdır.

KREDI DOSYA MASRAFI HESAPLA YORUMLARI