ÜSLÜ SAYI HESAPLAMA
Formül Ve Matematik Bilgisi Gerekmeden Üslü Sayı Hesaplaması Yapabilmenize Olanak Sağlamak Amacı ile Geliştirmiş Olduğumuz Üslü Sayı Hesaplama Aracıdır.
TABAN (a)
:
KUVVET (n)
:

Bir sayının kendisi ile çarpımının kısa yazılışı olarak ifade edilen Üslü Sayı, matematiksel bir işlemdir. Taban (a) üs ise (a’) şeklinde yazılır. Üs yada kuvvet olarak ifade edilen rakam taban sayısının kaç kez kendisi ile çarpıldığını gösterir.

Örneğin; 25 üslü sayısının açılımına göre 2 sayısının 5 kez çarpılacağını gösterir. İşlem 2x2x2x2x2= 32 şeklinde yapılır. Yapılan işlemin sonucu ise üssün yani kuvvetin değerini gösterir.

Bütün bu üslü sayı işlemlerini kalem kağıtla uzun uzun hesaplama yapmaya uğraşmadan online olarak kısa sürede hesaplax internet sitemiz üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

Üslü Sayı Hesaplama için yapmanız gereken internet sitemize giriş yaparak hesaplama işlemlerinin bulunduğu matematik kategorisinde üslü sayı işlemleri bölümünü seçmek. Sonrasında ise taban sayısını ve üs sayısını yerlerine yazarak hesaplama butonuna tıkladığınızda işleminizin saniyeler için yapıldığını göreceksiniz.
 

Yeni Nesil Hesaplama Platformu HesaplaX'dan Elde Edeceğiniz Bilgilerin Tamamı Bilgilendirme Amaçlıdır.

ÜSLÜ SAYI HESAPLAMA YORUMLARI