VÜCUT KITLE ENDEKSI HESAPLA
Vücut Kitle Endeksinizi Hesaplamak İle Birlikte Birçok Vücut Endeksinizi ( İdeal Kilo, Obezite Durumu V.s ) Hesaplayabileceğiniz Hesaplama Aracımızdır.
CİNSİYET
:
BOY  ( cm )
:
KİLO
:

      Vücut kitle endeksi hesaplama işlemine geçmeden önce, vücut kitle endeksinin ne olduğu ve bize neleri gösterdiğini bilmek son derece önemlidir. Vücut kitle endeksi, yetişkin bir bireyin hâlihazırdaki kilosunun boyuna göre belirlenen ideal ölçülerde olup olmadığını açıklayan bir göstergedir. Vücut kitle endeksi hesaplama işlemi için cinsiyet, boy ve kilo bilgilerinin verilmesi yeterlidir. Çıkan sonuçlar obezite hesaplama açısından da önemlidir. Vücut kitle endeksi hesaplama işlemi sonucunda, doğru bilgiler verilerek yapılan hesaplamalarda vücut yüzey alanı hesaplama, yağsız vücut ağırlığı hesaplama ve ideal kilonuzu hesaplama sonuçları da çıkmaktadır.

      Erkekler ya da kadınlarda boy ve kilo ile hesaplanmakta olan vücut kitle endeksi, cinsiyete göre farklılık göstermektedir. Verdiğiniz bilgiler ışığında ideal kilonuzun kaç olduğu, vücut yüzey ağırlığınız, yağsız vücut ağırlığınız ve vücut kitle endeksiniz gösterilmektedir. Şişmanlık ve obezite durumu da hesaplama sonucunda ortaya çıkarılan sonuçların içerisindedir. Vücut kitle endeksi hesaplama işleminin düzenli olarak yapılması, sağlığınız açısından da oldukça önemlidir. Özellikle hesaplama sonucunda kilosu fazla çıkan kişiler için girilen zayıflama sürecinde, bu hesaplamaların düzenli olarak yapılması önem taşımaktadır. Ulaşmanız gereken ideal kilonuza kadar düzenli olarak diyet yapmak ve bunu sporla desteklemek, bu süreci en kısa sürede sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

      Vücut kitle endeksi hesaplamaları sonucunda şişmanlık ya da obezite gibi sonuçlar çıkabildiği gibi, kişilerin uygun kiloda olduğu ya da ideal kilolarının altında oldukları durumlarda ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda kişiler kilo alma yönünde hareket ederek ideal kilolarına ulaşabilirken, vücut kitle endekslerini bu süreçte düzenli olarak hesaplayarak ideal kilolarına ulaşabilmektedir. Hesaplama sonucunda ortaya çıkan şişmanlık durumları, 3 farklı şekilde ifade edilmektedir. Şişman I. Sınıf, şişman-obez II. Sınıf ve aşırı şişman-obez III. Sınıf olarak hesaplama sonuçları çıkartılır. Hesaplamalar sonucunda obezitenin ortaya çıkması ilerleyen zamanlarda ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirebileceğinden hızlı bir şekilde aksiyon alınması ve ideal kiloya inilmesi gerekmektedir. İdeal kilonuza inme sürecinde sitemizdeki vücut kitle endeksi hesaplama bölümünden süreci takip edebilmeniz mümkündür.

      Sitemiz üzerinden yapacağınız vücut kitle endeksi hesaplaması sizlere ideal kilonuzda olup olmadığınızı gösterecek ve kilo fazlanız ya da eksiğiniz varsa bunu sizlere göstererek izlemeniz gereken yollar hakkında sizlere fikir verecektir. Vücut kitle endeksi hesaplamalarının düzenli olarak yapılması, izlediğiniz yollarda ne derece başarılı olduğunuz hakkında da size yardımcı olacaktır. İdeal kilonuza gelmek sizleri çok daha sağlıklı kılarken, özellikle obezite durumlarında karşılaşılan kalp, damar, karaciğer hastalıklarının da önüne geçilmesini sağlamaktadır. Kişilerin ideal kilo seviyelerinde olması için vücut kitle endeksi hesaplamalarını, ideal kiloya ulaşıldıktan sonra da yapması gereklidir. Bu sayede kendinizi ideal kilonuz çevresinde tutabilir ve çok daha sağlıklı bir şekilde hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Yeni Nesil Hesaplama Platformu HesaplaX'dan Elde Edeceğiniz Bilgilerin Tamamı Bilgilendirme Amaçlıdır.

VÜCUT KITLE ENDEKSI HESAPLA YORUMLARI