YÜKSEKÖĞRETIM KURUMLARI YABANCI DIL YÖKDİL SINAVI PUAN HESAPLAMA
Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavınızı Doğru Sayısına Göre Sınav Puanı Hesaplamanızı Ve Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavından Geçip Geçmediğinizi Hesaplayabilmeniz İçin Geliştirilmiş Hesaplama Aracıdır.
DOĞRU SAYISI
:

Yükseköğretim Kurumları Yabancı dil sınav puanı hesaplanırken yalnızca doğru cevaplar değerlendirmeye alınır. Yani yanlış cevaplar doğru cevapları götürmez.

Puan hesaplanırken soru sayısı doğru cevap sayısına bölünüp çıkan değer 100 ile çarpılır. YÖKDİL sınavında 80 soru sorulur. En yüksek alınacak puan 100 dür. Puan hesaplamak için her soruyu 1.25 ile çarparak hesaplama yapabilirsiniz.

YÖKDİL puan hesaplaması yapmak için sınav hesaplamaları kategorisini kullanabilirsiniz. Doğru ve yanlış cevap sayınızı yazıp hesapla butonuna bastığınız zaman sistem puanınızı otomatik olarak hesaplar.

Doğru ve hızlı bir hesaplama yapmak için siz de POMEM Puanı hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden birçok farklı hesaplama cetveline ulaşabilirsiniz. 

Yeni Nesil Hesaplama Platformu HesaplaX'dan Elde Edeceğiniz Bilgilerin Tamamı Bilgilendirme Amaçlıdır.

YÜKSEKÖĞRETIM KURUMLARI YABANCI DIL YÖKDİL SINAVI PUAN HESAPLAMA YORUMLARI